Loov- ja uurimistööd

Merivälja Kooli loov- ja uurimistööde juhendid ning autorideklaratsioon.

Loovtööde kord: Linklink opens on new page

Autorideklaratsioonlink opens on new page

Merivälja Kooli kirjaliku töö vormistamise juhend
 

Väljavõte punktist 4. Loovtöödega seotud õppekorraldus

4.3 Klassijuhataja. Integreeritud õppe tunnis 6. - 8. klassini käsitletakse erinevaid teemasid, sh on igas klassiastmes kuus kuni kümme õppetundi pühendatud loovtööle. Läbi loovtöö protsessi toetatakse õpilaste ajaplaneerimise ja enesejuhtimisoskuse arengut, mõtestatakse loovtöö teostamise eesmärki ja protsessi ning suunatakse läbi praktiliste tegevuste iseseisva töö oskuste arengut ja eneseteadlikkuse kasvu. 
4.3.1 6. klassis tutvuvad õpilased kooli loovtöö korra ja kirjalike tööde vormistamise juhistega. Mõtestatakse loovtöö kui sellise tähendust ja ajaraami põhikoolis. Õpilastega keskendutakse nende huvidele ja huvidest lähtuvale otsustusprotsessile, et liikuda mõtestatult loovtöö liigi ja teema valikuni. Õpilane sõnastab ja salvestab kirjalikult oma loovtöö liigi ja 5 teemavaldkonna ning võimaliku juhendaja (keda õpilane sooviks juhendajaks). Tehakse rühmatööd, et koos sõnastada võimalikke koostöökohti oma klassimeeskonnas (paaris loovtöö teostamise võimalikkus sõltuvalt teemast jms). 
4.3.2 7. klassi I poolaastal õpilane lähtudes oma valitud teemavaldkonnast sõnastab oma loovtöö teema ning harjutab eesmärgi sõnastamist ja aja planeerimist. Õpilane sõnastab ja salvestab kirjalikult oma loovtöö teema ja eesmärgi. II poolaastal harjutatakse ajakava koostamist, mõeldakse läbi koostöö juhendajaga ning õpilane teeb kokkuleppe juhendajaga. Hiljemalt 7.klassi õppeaasta 10.märtsiks fikseeritakse loovtöö lõplik valik: loovtöö liik, teema, eesmärk ja juhendaja. Harjutatakse oma eesmärgist lähtuvalt kirjanduse leidmist (salvestatakse esmane võimalik teoreetiliste allikate loetelu, 2-4 allikat) ja viitamist (sealjuures viimast harjutatakse ka erinevates ainetundides). 
4.3.3 8. klassi I trimestril teeb õpilane integreeritud õppe raames septembris-oktoobris valmis oma loovtöö alusdokumendi (Loovtöö malli põhjal: tiitelleht, sisukord (põhiosade pealkirjad), sissejuhatus, kokkuvõte, kasutatud kirjandus), saab teadmise kaitsmisettekande põhiosadest ning teeb valmis kaitsmisettekande põhja. III trimestri alguses teeb integreeritud õppe tunnis lühiettekande klassikaaslastele (esitlus sisaldab kaitsmisettekande põhiosi).

Avaldatud 19.02.2019. Viimati muudetud 01.04.2025.